BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • <strong>Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj</strong>
  Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj
 • Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
 • Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
  Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
 • Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
  Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
 • Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
  Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
 • Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
  Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
 • Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
  Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
 • Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
  Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
 • Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
  Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
 • Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
  Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
YAZARLAR

S. Serra S.Serra ERDOĞAN
S. Serra ERDOĞAN / Genel Yayın Yönetmeni
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2018, Salı 03:42 - Son Güncelleme: 23 Ocak 2018 Salı, 03:43
Font1 Font2 Font3 Font4Zeytin Dalı

Beyaz bir güvercin, Hz. Nuh'un gemisine tufan sonrası canlılık belirtisi olarak ağzında zeytin dalı ile döner. 
Ordumuz bu operasyona boşuna '' Zeytin Dalı '' ismi koymadı, dünyada hâlâ zalimlere boyun eğdirecek birilerinin olduğunu bütün dünya bilsin diye bu isim verildi.

 

Operasyonun gerekliliği konusunda İngiltere, Rusya, Almanya gibi ağır toplar bile mutabık kalabiliyorken içimizdeki terör güzelleyici, özgürlüğü dağda arayan potansiyel çocuk katilleri ''ne gerek var?'' diyebiliyor. 

 

– İngiltere dışişleri bakanı Boris johnson: "Türkiye, sınırlarını güvende tutmayı istemek konusunda haklı. Türkiye'yle Suriye'de şiddeti azaltma ve en mühim meselemiz olan Esad rejimini sonlandıracak siyasi süreci işletme konusunda mutabıkız."
 

– Akpm Genel Kurul toplantısında, Türkiye'nin Filistin ve İsrail arasındaki barış süreciyle ilgili acil gündem oturumu teklifi kabul edildi. Öte yandan, Hollandalı üyenin Afrin'le ilgili önerisi reddedildi.
 

– Fransa'nın talebiyle toplanacak bm genel kurulunda ana gündem maddesi başta doğu guta olmak üzere Suriye'deki insani durum.
 

– Türkiye'deki terörist yaltakçılarıyla ezik ve kompleksli davarlar: "sivişi hiyir", "bizim ne işimiz var orada?", "tayyip", "seçim", "oy", "barış", "halkların kardeşliği", "ben hiçbir şey anlamadım", "tece kürtleri öldürüyor", "operasyonu destekliyorum ama…"
 

Batı dünyasından Türkiye'nin içinden koparılan yaygaranın binde biri kadar bir tepki yok. İyi tanıyın bunları artık.

 

911 kilometre kara sınırımız olan Suriye, şu an dünyanın en karışık ve her türlü terör yapılanmasına ev sahipliği yapan bir ülke. Burada gerçekleşen her tehdit aslında kapımızda gerçekleştiği için sürekli tetikte olmak zorundayız. Gerekirse gitmelerini beklemeden, kapımızın önünde rahatsızlık vermemeleri için müdahalede bulunmalıyız. Yani gerizekalıya anlatır gibi tekrar etmek gerekirse eğer, ülkemiz coğrafi konum itibariyle bi İsviçre, efenime söyleyeyim bi norveç kadar rahat bi bölgede olmadığı için sürekli tehdit altındadır. 


Operasyona hem siyasi açıdan hem de askeri açıdan bütün sızıntıları tıkayarak, dış unsurlara açık vermeden muazzam şekilde ilerliyor. Zaten bu tür operasyonların siyasi zeminini önceden oluşturmadan hiçbir harekata olur veremezsin. O zemin oluşturulduğu için şimdi gık diyemiyor hiçbir ülke. Çünkü Suriye'deki karışıklığın bize sıçrama ihtimali olduğunu biliyor herkes. Söz konusu harekat aslında bir refleks. Hangi ülke olsa bu refleksi göstereceği için şu an Türkiye ağır topların gözünde bile haklı durumda. 

 

Uluslararası hukuka uygundur. Muhatap ülkelerle ve diğer ülkelerle de gerekli müzakereleri yaptıktan sonra harekat yapılmıştır. Sırf muhalefet olmak için böyle bir operasyonu eleştirmek çok boş… 
 

Türkiye Cumhuriyeti'nin Fırat kalkanından daha iyi operasyon yaptığı bir harekattır benim gözümde. Zaruridir. 
 

Mesele sadece sınır müdafaası değil, Türkiye'nin masada olduğunu göstermesidir. 
 

Savaş sonrası dönemde sınır tarafında Türkiye'nin domine edeceği bir alanın olması, hem ekonomik hem de güvenlik açısından olumludur. 
 

O yerlere göklere sığdıramadığınız Amerika’dan biraz da emperyalizm öğrenin…


Ben merak ediyorum, elbette kıyaslanmaz ama ülkenin yeni kurulduğu dönemlerde savaşlarda da insanlar bu kadar muhalefet ediyorlar mıydı acaba?
 

Özünüze dönün. Zamanlaması, faydası kime olursa olsun, bu operasyon Türkiye cumhuriyeti için zaruri ve geç kalmış bir operasyondur.

 

Birer vatansever olarak, inandığımız dinde dua etmek (inanmayan arkadaşları tenzih ederim), sosyal medyadaki provokasyonlara boyun eğmemek, birlik olduğumuzu her fırsatta sergilemek görevleri de bize düşüyor.
 

Canını dişine takan, beşikteki bebeğini bırakıp operasyona katılan askerlerimizi aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Gün birlik günüdür, bu itlerin tek korktuğu tek ve dik durmamızdır. İçerideki kavgaya ara verip devletimizin bekası için elimizden geleni yapmamız gerekiyor.

 

Allah bu ülkenin ordusuna zeval vermesin.


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN