BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • <strong>Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj</strong>
  Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj
 • Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
 • Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
  Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
 • Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
  Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
 • Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
  Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
 • Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
  Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
 • Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
  Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
 • Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
  Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
 • Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
  Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
 • Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
  Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
YAZARLAR

Kerim Mete
Kerim METE / Yazar - Ziraat Mühendisi
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2018, Çarşamba 13:59 - Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba, 13:59
Font1 Font2 Font3 Font4Yüz yıl sonra nasıl anılmak istersiniz?

 

Tanışmaktan onur ve şeref duyduğum rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu na Allahtan gani gani rahmet diliyorum. Bir sözü hiç aklımdan çıkmiyor. ‘ Meğer bizim tarlayı başkaları sürmüş’ demişti.   Evet, tarlalarımızı uzun yıllardır başkalarına sürdürdük. Başkaları da  dediğimiz  yabancılar değildi. ‘Kendi içimizden olan’  eto ya ,çeto ya, feto ya  icara verdik tarlalarımızı.

 

Çok verimli tarlasını, kimimiz parası olmadığından ekip biçemediği için, kimimiz ise verimsiz taşlık tarlasını, bu tarladan bana hayır gelmez diye üç beş kuruşa icara verdi. İcara verdiğimiz kişi veya kişiler ise  mal sahiplerinin güvenini kazanmak için milli duygularımızı  da kullanarak, hem rayiç bedelden daha güzel imkan ve verim sağlamış, hem de  devletin her köşesindeki, hatta daha ileri giderek en mahrem tarlalarını da sürdüğünü refarans göstererek güven kazanmıştır.

 

Kim tarlasını köyde düşman ve kavgalı olduğu birine kiraya verir ki. Ama nerden bilebiliriz ki, bu ihanet cephesinin arkasındaki güç AB ve ABD  deki, güçlü Türkiyeden korkan ve istemeyen dost görünümlü düşmanlarımız imiş. Bunu farketmekte çok geç kalmışız.

 

Elbette ki ihaneti farketmek öncelikle devletin görevi idi.  40 yıldır ülkemizdeki maşaları ile sürdükleri tarlalarımızda yetiştirdikleri ağaçlar büyümüş meyve vermeye, bir şekilde gelir getirmeye başlamıştı. Bu tarlaların meyvelerinin zehirli ve zararlı olduğunu bilmek en öncelikle devletin kendi görevi idi. 2009 yılında tamamıyle farkedilen zehirli Fetö terör örgütü belki çok geç kalınmış olmakla birlikte, aslında gelecek için çok erken bir tespit olmuştur.

 

Bu çok büyük bir mücadelenin de başlangıcı olmasına rağmen ülkede sırf siyası ikbal için milli duruş sergilemekten kaçınan kişilerin olduğunuda görmekten üzüntü duymaktayız. Bu örgütün arkasındaki güçleri görmezden gelip siyası gelecek için ülkesini devletini oraya buraya şikayet edip jurnallemek ihanetin bir başka boyutudur. Sürdüğü her tarlaya zehrini akıtarak artık bu topraklara uygun yerli ve  milli bir ürün alınamaz hale getirmiş olan bu ihanet çetesi özellikle de en verimli topraklarımızı zehirlemiştir. 

 

15 temmuz 2016 sonrasında bu millet topyekün elbirliği ile zehirlenmiş topraklarını yeniden temizleyip yararlı hale getirmeye çalışıyor. Kurtuluş savaşında ve Milli Mücadele dönemlerinde Bu topraklarda yaşayan herkes etnik kimlik gözetmeksizin milli bir duruş sergileyip  Gazi Atatürk’ün yaninda durmuş ve çok zorlu bir süreçten geçilerek Turkiye Cumhuriyeti ni kurmuşlardır. Türk, kürt,laz çerkez  ayrımı yapılmadan Milli Birlik oluşturularak, tarlalarını sürmek isteyen  dost görünümlü düşmanlara karşı dik durmuşlardır.

 

Bende bu günleri, Milli Mücadele dönemlerinden, Kurtuluş Savaşı döneminden farklı görmeyenlerdenim.

 

Gün birlik ve Milli Mücadeleye katılma günüdür.

 

Bir yüz yıl sonra da, torunlarımız bizden iftiharla bahsetsin istemez misiniz?..

 

 

 


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN