ÖNE ÇIKAN HABERLER

Yunus Emre Ortaokulu Bugün Serra Erdoğan & Mehmet Er’i konuk etti
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2017, Perşembe 19:36 - Son Güncelleme: 30 Kasım 2017 Perşembe, 19:38
Font1 Font2 Font3 Font4Yunus Emre Ortaokulu Bugün Serra Erdoğan & Mehmet Er’i konuk etti
Yunus Emre Ortaokulu Bugün Yazar S. Serra Erdoğan ve Oyuncu/Yazar Mehmet Er'i konuk etti. S. Serra Erdoğan Ayasofyanın Sırrı kitabını imzaladı. Mehmet Er ise yeni çıkan kitabı İstanbul Kulelerinde Sır kitabını ilk defa yunus Emre ortaokulu öğrencileri için imzaladı.

Küçükçekmece; İstanbul’daki yaşam izlerinin başlangıç noktası. Birçok jeolog ve antropolog tarafından yapılan araştırma ve incelemelere göre oldukça eski bir geçmişe sahip  olan tarih öncesinde insanların yaşadığı, yaşam kaynaklarının olduğu bölge. 

Küçükçekmece de bir okul ; Yunus Emre Ortaokulu. Anadolu’dan Avrupa’ya göç etmiş, hayata ve geleceğe dair umutları olan, daha iyi bir yaşam olanağı bulacaklarına inanan ailelerin çocuklarının nüfusunu oluşturduğu bir eğitim yuvası.  

 

 

 

 

Ve bu okulda bir eğitim neferi ; Hafit Çelik. Hayalleri, hedefleri olan, öğretmenlerini ve öğrencilerini bu hedefler doğrultusunda yönlendiren, destek veren, umut aşılayan ve Ata’mızın “ Öğretmenler! yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır” sözünde geçen ‘Öğretmenler’in ve müdürlerin en çalışkanlarından. 

 

Genel Yayın Yönetmeniz Serra Erdoğan’ın bu okulun azimli ve özgür ruhlu Öğretmenlerinden Sümeyra Yolcu ile tanışmasından sonra yollarımız kesişti Hafit müdürümüz, müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile. İdareci olarak müdür beyin bilim, sanat ve edebiyat’a verdiği önem sayesinde öğrencilerin gözlerinde ki ışığı gördük. Hayatın bizlere kazandırdığı tecrübeleri aktardık. Işıl ışıl gözlerle çocukların sordukları sorulardan kendi payımıza düşeni aldık. Kitaplarımızı imzaladık.

 

Öğrenci kardeşlerimizin hayallerinin peşlerinden gideceğine inanarak ve Hafit Çelik müdürümüz ve Sümeyra Yolcu öğretmenlerimiz gibi eğitim neferlerinin çoğalması dileklerimiz ile okuldan ayrıldık.

 

 

 

 

Haber : Mehmet Er 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!