BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • Tüm dualar Mirac’a..
  Tüm dualar Mirac’a..
 • Corona / Wuhan Virüsü
  Corona / Wuhan Virüsü
 • AZILI ÇAĞDAŞLAR / BATI İLE DOĞU ARASINDA ÇAĞDAŞLIK
  AZILI ÇAĞDAŞLAR / BATI İLE DOĞU ARASINDA ÇAĞDAŞLIK
 • SEVGİMİN GİTTİ YERDE ( Dünyadaki tüm çocuklara ithafen…)
  SEVGİMİN GİTTİ YERDE ( Dünyadaki tüm çocuklara ithafen…)
 • Yazar Savaş Çeçen ile Röportaj
  Yazar Savaş Çeçen ile Röportaj
 • Bensiz Kaçış
  Bensiz Kaçış
 • Acının Merkez Üssü Elazığ & Malatya
  Acının Merkez Üssü Elazığ & Malatya
 • Deprem !
  Deprem !
 • Sessiz veda…
  Sessiz veda…
 • Zihinsel Dönüşüm İçin 8 Öğüt
  Zihinsel Dönüşüm İçin 8 Öğüt
YAZARLAR

Seçkin ÇAKMAK
Seçkin ÇAKMAK
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2018, Perşembe 19:24 - Son Güncelleme: 17 Mayıs 2018 Perşembe, 19:24
Font1 Font2 Font3 Font4Yine Filistin

 

 

Yine Kan!  Yine Gözyaşı!  Yine Katliam!  Yine Suskunluk!  Yine Sorumsuzluk!

 

Filistin; Tarih boyunca Siyonizm zihniyetiyle yönetilen İsrail devletinin zulmü altında kalan İslam Ümmetinin yetimi…  Alem-i İslam’ın sürekli kanayan yarası diğer yandan direnişin adı…

 

Filistin’de değişmeyen ve sürekli tekrarlayan tek bir şey var; O da masum insanların can vermesi, sürekli abluka ve baskı buna karşılıkta dünyanın seyirci kalması ne yazık ki…

 

Ancak belki de en ağırı 1,7 Milyar nüfusa sahip din kardeşlerinin suskunluğu ve sorumsuzluğu…

 

Kudüs ile ilgili Dünya tarihinin tüm sayfaları karıştırıldığında önümüze hep zalim zihniyetin işlediği zulümler, katliamlar ve haksızlıklar karşımıza çıkmaktadır. 3 Semavi din için kutsal bir belde olan Kudüs; Barış, Diyalog ve Hoşgörünün merkezi olması yerine sürekli maalesef Kan, Gözyaşı ve Çatışmanın adresi olmuştur.

 

Son zamanlarda ki olaylara baktığımızda İslam dünyasının güçlü olanaklara sahip olmasına rağmen en büyük zulümlerin yine Müslüman topluluklara yapıldığını görmekteyiz. Yeraltı ve yerüstü zenginliklere sahip Nüfus, Stratejik ve Jeopolitik konum gibi güçlü etkenlere rağmen birlik ve beraberlikten uzak olan Müslüman dünyası eğitim, kültür, sanat, teknoloji, bilim ve sanayiden uzak kalarak, emperyalistlerin kolay lokması haline gelmiştir.  Ayrıca Müslüman ülkelerdeki emperyalist güdümlü yönetimlerin zalimane politikalarıyla Müslümanlar öz yurtlarında azınlık statüsüne düşürülerek ses çıkardıkları an susturulmuştur. Sebep – Sonuç ilişkisinden yola çıkarsak Filistin’in özgürlüğüne kavuşabilmesi için İslam Dünyasının toparlanması gerekmektedir. Bu toparlanmayı sağlayacak tek çare ise; Yüce kitabımızın değerlerine sahip çıkarak. Bilim, Teknoloji, Sanayii, Eğitim, Kültür ve Sanat alanlarında batılılara kaptırdığı liderliği geri almasıdır. Örneğin kendi ülkemizin genel Bin yıllık tarihine baktığımız zaman, Üç kıtaya ve Yedi denize hakim olmanın en büyük vesilesinin İslam’ın emrettiği İlim ve irfan olduğunu, Tüketmek değil Üretmek, Yıkmak değil İnşa etmek, Zulüm değil Gönüllere girmek olduğunu çok rahatlıkla analiz edebiliriz.

Evet! Filistin, Gazze ve Kudüs Kurtarılacaktır.

 

Çünkü artık Müslüman Dünyası yavaş yavaş gerçeklerin farkına varmaktadır. Yönetimde gafil ve hain insanlar olsa da artık Müslüman toplumlar uyanma safhasına geçmiştir. Karanlık zihniyet bu uyanma akıbetinden rahatsız olduğu için sürekli planlar yenilemekte tüm güçleriyle tuzaklar kurmaktadırlar.

Müslümanları Bilim, Teknoloji, Eğitim, Kültür ve Sanat gibi değerlerden uzaklaştırmak için sürekli Çatışma alanları oluşturmakta ve yaraları kaşımaktadırlar.

 

Ancak! Enfal Suresi 30. Ayet-i Celileyi hatırlatmakta fayda var.

 

‘’Onlar tuzak kurarlarken Allah (C.C.)’da  (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.’’

 

Bizlerin emperyal ve siyon politikalarına karşı kendi dünyamızda ayrıştırıcı değil birleştirici, bölücü değil bütünleştirici, savaş değil barış, kavga değil kardeşliği hayata geçirmeliyiz.

 

Bir ve beraber olduğumuz zaman hangi sorunu çözemeyiz?

Birbirimizle kavga ettiğimiz zaman hangi sorunu çözebiliriz?

 

Bunun farkına varılması temennisiyle…


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


Yine Filistin Yazısına 1 Yorum Yapıldı

BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN