ÖNE ÇIKAN HABERLER

Yaşar Kemal’i Sevgi saygı ve özlemle Anıyoruz🕊
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2019, Cuma 02:57 - Son Güncelleme: 1 Mart 2019 Cuma, 02:57
Font1 Font2 Font3 Font4Yaşar Kemal’i Sevgi saygı ve özlemle Anıyoruz🕊
Anadolu'nun toprağı dile gelip konuşsaydı, o dil yaşar kemal olurdu. 4 yıl olmuş, toprağın insanlığa bir insan ömrü müddetince emanet ettiği lisanı kendine döneli.

Ben sevgiden, sevinçten söz açmak istemez miyim, delice, çılgınca, içim taşa taşa, bir sevinçten söz açmak istemez miyim..?

 

Ben sevinçli adamım. bu dünya böyle olmasa, böyle kara, karanlık olmasa, ben sevinçten taşar coşardım. Yaradılışım karanlıktan çok aydınlığa, acıdan çok sevince… Ne çare, ne çare ki sevinmek gelmiyor elimden…

Dostluktan söz açmak, ne güzel. Bir dostum var. Sıcacık eli var. Sevgi dolu gözleri var. Ne güzel yalansız, salt sevgi dolu bir insan eli sıkmak. Sıcacık, sıcacık… Ben deli olurum, insanlar karanlık karanlık, kuşkulu baktıkça bana…

Bütün insanlar kuşkusuz, korkusuz, çıkar düşünmeden, düşmanlık geçirmeden içlerinden baksalar biribirlerine… İnsan, ne olur biliyor musunuz, sıcacık bir bahar güneşinin bahtiyarlığında duyar kendisini… Bahar güneşinde bir sevinç içinde gerinir. İnsan bir bahar çiçeği temizliğinde olur.
 

Yaşar Kemal 

 

Sevgi ve saygıyla…


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!