ÖNE ÇIKAN HABERLER

Volkanik toprakta ekmek pişiriyor
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017, Cuma 22:34 - Son Güncelleme: 22 Eylül 2017 Cuma, 22:34
Font1 Font2 Font3 Font4Volkanik toprakta ekmek pişiriyor
Aktif volkanik dağları ile bilinen İzlanda bölgesinde yaşayan Siggi Rafn Hilmarsson isimli İzlandalı fırıncı coğrafyanın içinde bulunduğu durumu farklı bir şekilde değerlendiriyor. Hilmarsson, volkanik bölgelerde bulunan sıcak toprak içerisinde ekmek pişirmesiyle biliniyor.

Dünyadaki en büyük volkanik bölge olan İzlanda’da coğrafyanın durumunu kendi açısından avantaja dönüştüren Siggi Rafn Hilmarsson isimli kişi, lavlardan ısınan toprak içerisinde ekmek pişiriyor. Belirli bir toprak derinliği içerisinde atalarından öğrendiği ekmek biçimini pişirdiğini söyleyen Hilmarsson; hakkında çekilen kısa belgesel film içerisinde açıklamalarda bulundu. Büyük annesinden öğrendiği farklı bir tarifle toprağın için ekmeklerini pişirdiğini söyleyen Hilmarsson, volkanik toprakta pişen ekmeklerinin yiyenler tarafından beğenildiğini belirtti.

 

Volkanik bir ada

 

Volkanik arazide ekmek pişiren tek kişi olmadığını belirten Hilmarsson’ın hakkında çekilen kısa belgesel sosyal medyada viral hâle geldi. Atlas Okyanusu’nun kuzey bölümünde yer alan ve doğal kaynaklar bakımından oldukça fakir olan İzlanda, volkanik bir ada üzerinde yer almasıyla biliniyor.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!