ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türkiye’de ilk kez ‘Anadolu Bitkileri’ kısa film yarışması düzenlendi
Eklenme Tarihi: 2 Aralık 2017, Cumartesi 22:31 - Son Güncelleme: 2 Aralık 2017 Cumartesi, 22:31
Font1 Font2 Font3 Font4Türkiye’de ilk kez ‘Anadolu Bitkileri’ kısa film yarışması düzenlendi
Ülkemizin organik kozmetikte en çok ihraç yapan firması ünvanlı İva Natura Organik Kozmetik, sosyal sorumluluk projesi için düzenlediği ‘Kısa Film Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Gayrettepe'deki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Prof. Sami Şekeroğlu Sinema ve TV Merkezi salonunda yapılan ödül töreninde Şebnem Schaefer ile Orhan Bozkurt sunuculuk yaptı. İva Natura'nın Türkiye'de bir ilke imza atan “Anadolu Bitkileri” temalı kısa film yarışmasında dereceye giren filmleri Derviş Zaim, Coşkun Aral, Uğur İçbak, Özcan Yüksek, Ferhat Kazancı, Müge Boz, Didem Balçın, Prof. Dr. Hüsnü Can Başer, Günnihal Demir, Oya Ayman ve Tevfik Başer gibi ülkemizin önemli isimlerinden oluşan jüri belirledi.

 

Yarışmanın birincilik ödülünü ‘Yayla' ile Mehmet Öztürk, ikincilik ödülünü ‘Saklı Cennet' ile Çağatay Çelikbaş, üçüncülük ödülünü ise ‘Berceste' ile Anıl Can Uğuz aldı. ‘Lisinia' filmiyle Yiğit Erkol ve ‘Şifacı Ana' filmiyle Durdu Kemal Ulun da mansiyona layık görüldü. Jüri özel ödülü ise ‘Mavi Pusula' film ile Evrim İnci'nin oldu. Ödül töreni gecesinde Prof Dr. İbrahim Saraçoğu'na da Anadolu tohumları üzerine yaptığı çalışmalardan dolayı plaket verildi. Ayrıca yazar Handan Gökçek de gecedeki sunuma hikayeleri ile destek verdi. Ödül törenine çevre, kozmetik ve magazin dünyasının ünlü isimleri katıldı.

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!