ÖNE ÇIKAN HABERLER

Steven Wilson, İstanbul’da sahne alacak
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2018, Perşembe 02:12 - Son Güncelleme: 11 Ocak 2018 Perşembe, 02:15
Font1 Font2 Font3 Font4Steven Wilson, İstanbul’da sahne alacak
Dünya yıldızlarını sahnelerinde ağırlayan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, 22 Temmuz’da, sadece progresif rock’ın değil müzik dünyasının da önemli dehalarından biri sayılan İngiliz müzisyen Steven Wilson’ı yeniden konuk edecek.

Steven Wilson, günümüz ve tüm progresif rock tarihinin önemli yapı taşlarından Porcupine Tree ile şu ana kadar birbirinden değerli 10 stüdyo albümüne imza attı. Geçtiğimiz yıl beşinci solo albümü “To the Bone”u yayınlayan Steven Wilson, 22 Temmuz Pazar akşamı, Zorlu PSM Ana Tiyatro'da ‘Sahne üstü ayakta’ konser düzeninde müzikseverlerle buluşacak.

 

BİRÇOK ENSTRÜMANI ÇALIYOR

Sahnede, gitarını çalarken kullandığı onlarca pedala daha rahat hakim olabilmek için ayakkabı giymeyi tercih etmeyen ve hemen hemen her enstrümanı çalabilen Wilson'ın; ambient, drone, noise, post-rock, krautrock ve shoegaze başta olmak üzere; müzik kariyerinde uğramadığı durak kalmadı. Bugüne kadar 4 kez Grammy’ye aday olan sanatçı, prodüktör olarak da Opeth, Marillion, Orphaned Land, Yoko Ono, Anja Garbarek, Pendulum ve Anathema başta olmak üzere birçok önemli isimle çalıştı. Bugüne kadar 2 kez Porcupine Tree’yle, 1 kez Mikael Åkerfeldt’li projesi Storm Corrosion’la, 1 kez de solo albümü Grace for Drowning’le Grammy’ye aday olan Steven Wilson, 2 Mayıs 2016'da Zorlu PSM'de gerçekleşen unutulmaz konserinin ardından yeniden aynı sahnede sevenleriyle buluşacak.

 

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!