ÖNE ÇIKAN HABERLER

Senaristler Birliği’nin ödülünü ‘Kapan’ aldı
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2018, Salı 22:38 - Son Güncelleme: 13 Şubat 2018 Salı, 22:38
Font1 Font2 Font3 Font4Senaristler Birliği’nin ödülünü ‘Kapan’ aldı
Amerikan Senaristler Birliği’nin ödülleri Los Angeles ve New York’ta simultane olarak düzenlenen törenlerle sahiplerini buldu.

Yılın bol ödüllü korku filmi “Get Out – Kapan” sinema kategorisinde En İyi Orijinal Senaryo (Jordan Peele) ödülünü alarak Oscar’lar için de iddialı olduğunu kanıtladı. Uyarlama Senaryo dalında ödül ise yılın bir diğer bol ödüllü filmi “Call Me By Your Name – Beni Adınla Çağır”a (James Ivory) gitti. 2000 yılından bu yana orijinal senaryo dalında Swenaristler Birliği’nin ödülünü alan 18 yapımın 13’ü aynı dalda Oscar’ı da kazanırken, bu oran uyarlama senaryo dalında 18’e 12. Yani birliğin seçimleri Akademi Ödülleri’nde de bir hayli belirleyici oluyor.

 

TV’de zafer ‘The Handmaid’s Tale’in

TV kategorisinde ise Netflix’in “The Handmaid’s Tale” adlı dizisi hem Drama Dizisi hem de Yeni Dizi dalında ödüle uzandı. Komedi Dizisi dalında ise “Veep” zafere ulaşan yapım oldu. Diğer dallarda “Big Little Lies”, “Flint” (Uzun TV Dizisi), “Bojack Horseman” (Animasyon), “Better Call Saul” (Epizodik Drama), “Will & Grace” (Epizodik Komedi) ödül alan yapımlardı.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!