BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • <strong>Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj</strong>
  Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj
 • Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
 • Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
  Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
 • Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
  Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
 • Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
  Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
 • Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
  Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
 • Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
  Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
 • Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
  Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
 • Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
  Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
 • Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
  Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
YAZARLAR

Kerim Mete
Kerim METE / Yazar - Ziraat Mühendisi
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2018, Çarşamba 13:47 - Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 Çarşamba, 13:48
Font1 Font2 Font3 Font4Sen kim misin?

 

Allah c.c  ilk insan olarak Adem a.s yaratarak,  kainatın nimetlerini hizmetine sunmuştur. Ademoğlu çok kısa sürede çoğaldı, birbirleriyle  kimi zaman  kavga etti ayrıldı, kimi zaman mutlu oldu birleşip bir kuvvet oldular. Uzun yıllar sonra dünya üzerinde  dağılan Ademoğlu birbirleriyle olan bağını kaybedip her bir topluluk ayrı amaç ve ülkü hedefinde yaşamlarını sürdürmüş, zaman zaman karşı karşıya gelen topluluklar atalarının bir, yaradanın aynı olduğunu unutmuş, birbirlerine düşman olmuşlardır. Milletler tarihi; Uygarlığın ve medeniyetin gelişmediği dönemlerde oluşmuş, Milletler bu dönemlerde şekillenmiştir. Zira dünyanın her köşesine ulaşmanın rahatça mümkün olduğu iletişim ve kültür alışverişinin geliştiği dönemlerden sonra, aynı amaç ve birlik için belli bir toprak parçası üzerinde aynı dili konuşup, başka topluluklardan etkilenmeden yaşamanın güç olduğu bu dönemlerde hiçbir  halk Millet olamaz.

 

Sen yaklaşık 2200 yaşındasın. Bulunduğun coğrafyada,  kazandığın örf ve adetler çerçevesinde yaşamın her aşamasında devleti en değerli varlığın olarak gördün. O coğrafya sana dar gelmeye başladığın da, Son din İslam ‘ın habercisi Hz. Muhammet s.a.v müjdesi ile İslam la müşerref kılındın. İnandığın değerlerin en kutsallarının başında dinin İslam’ı, devletini ve vatanını asla hiçbir şeye değiştirmedin. Hep mazlumun ve ezilenin yanında oldun. İslam’ın sancağını en yükseklere çıkardın. Yaratılan her şeyi yaratandan ötürü sevdin. Vatan dediğin toprağı, namusun gibi görüp uğrunda ölmeyi şeref bildin. Her türlü yardıma din ve dil ayrımı yapmadan koştun. Küffara karşı durmak uğruna canını malını kaybetmekten korkmadın.

 

Ne oldu?  Her zaman öncelikle en yakın dostların tarafından arkandan hançerlendin. Doğru bildiğinden asla geri adım atmadın ama yanında olan kardeş bildiklerinden ihanet gördün. Senin hiç büyümeni gelişmeni ve güçlü olmanı istemediler. Hep başkalarına mecbur, başkalarına bağlı ve muhtaç olmanı istediler. Ne zaman ayağa kalmaya çalışınca ilk önce en yakınındakine tuttukları maşa ile seni engellediler. Her sorunu ve zorluğa karşı gösterdiğin başarıyı gördüklerinde daha büyük sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya gelmeni beklediler. Zaman zaman devletini içten dıştan kemirerek yıktıkları da olmuştur. Ama her kurduğun yeni devletin daha güçlü daha başarılı olmak için  mücadelesine devam etmiştir.

 

Her zaman olduğu gibi, senin liderliğinde olan doğru da olsa  hep yalnız  bırakıldın. Vatanı için, davası için düğüne gider gibi ölüme gitmeyi düşündün hep. Yüz yıl kadar önce vatanından  zorla kopartılan topraklar üzerinde yaşanan sorunlara en çok senin üzülmene, senin düşünmene ve müdahale etmene anlam veremeyen zihinlere inat mazluma yardım  ve ecdadına bir görev amacıyla kimseden korkmadan asil kanının şifreleri ile dik durmaya devam ettin.

 

Sen kim misin? Tabii ki de, sen, bensin o sun bizsin. Sen , Milletlerin en şereflisi, Türk Milletisin..

 


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN