ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ömer Faruk Tekbilek’dan 5 yıl aradan sonra yeni albüm
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2018, Salı 04:10 - Son Güncelleme: 9 Ocak 2018 Salı, 04:30
Font1 Font2 Font3 Font4Ömer Faruk Tekbilek’dan 5 yıl aradan sonra yeni albüm
Sanatı aracılığıyla ömrü boyunca; uluslararası alanlarda din, dil, ırk ayırımı olmaksızın evrensel değerlerin güzelliğini ve yüceliğini müziğiyle insanlarla paylaşmaya çalışan Ömer Faruk Tekbilek, 5 yılın ardından yeni albümünü yayınladı.

Ömer Faruk Tekbilek, uzun süren bir çalışma sonunda son albümüm ‘Love is my religion’ ile de tüm dünyadaki müzikseverlerle buluştu.

 

15. Albümü olarak müzik marketlerde ve tüm dünyayla birlikte digital platformlardaki yerini aldı. Sanatçının 5 yıllık aradan sonra müzikseverlerin beğenisine sunduğu albüm; ‘Avatar 2’ filminin müzik prodüktörü Amotz Plessner ve Alex Alessandroni tarafından ABD’de hazırlandı.

 

ANADOLU, SUFİ VE TÜRK MÜZİĞİ ZENGİNLİĞİ

 

Dünyaca ünlü sanatçılar, Yasmin Levy ve Idan Raichel özel besteleriyle Ömer Faruk Tekbilek çalışmasında yer aldılar. Caz müziğin efsane ismi İsmet Sıral bestesi olan ‘Barefoot Dervish’ (Çıplak Ayaklı Derviş) bestesi nefis bir yorumla albüme renk katıyor.

 

Ömer Faruk Tekbilek ve ekibinin yanı sıra Amerikalı uluslararası müzisyenlerin seslendirdiği yeni albümde, Akdeniz melodilerinin caz tınılarıyla bestelendiği eserler yine Anadolu, sufi ve Türk müziği zevkini başka boyutta vücuda getiriyor.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!