ÖNE ÇIKAN HABERLER

Olmasaydı Sonumuz Böyle…
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2018, Cumartesi 03:18 - Son Güncelleme: 17 Kasım 2018 Cumartesi, 03:18
Font1 Font2 Font3 Font4Olmasaydı Sonumuz Böyle…
Hasret ve özlemle anıyoruz...

 

Ahmet Kaya biraz da Attila ilhan, Hasan Hüseyin, Can Yücel, Nevzat Çelik, Ülkü Tamer, Nazım Hikmet, Ahmed Arif, Enver Gökçe, Sabahattin Ali'dir.

Bugün Türkiye'de şiir ülkenin yüzde 0,1'lik diliminde okunuyor belki ama Ahmet Kaya, edebiyatımızın büyük şairlerinden yararlanarak hem üst düzey müzik üretti hem de büyük halk yığınlarını şiire yaklaştırdı. Tabii bu şiirler de sesi ve müziği ile birlikte onu yüceltti.

Olağanüstü sesi ve yorumunu böyle yüce kaynaklarla birleştirebildiği için milyonlara hitap edebildi ve türk müziğinin doruk noktalarından biri oldu.

 

Vaziyet işte bu yüzden kötü ve insan bu yüzden karamsarlığa kapılmaktan kendisini alıkoyamıyor. Anlaşmazlık hiyerarşisi konusunda bir şeyler yazılmış ama bir de anlaşmazlık etiği denen bir şey var ve pek kimsenin umurunda değil. Üstelik bu topraklara ait bir kavram bu.Farklı görüşler birbirini besler, öyle olması beklenir. 

Bu kadar çabuk unutulan bir kavram olmasaydı zaten, tıpkı selda bağcan gibi dünyanın en değerli seslerinden birisi olan bu adama,hemşehrimize de hak ettiği değer verilirdi. Asık suratlı gayri ciddi insanlar ülkesinde güler yüzlü ciddi bir adam. 

Cinayeti kör bir kayıkçı gördü, biz gördük, kulaklarımız gördü. sen de, biz de uyurken hala korkunç şeyler oluyor.

Senfonik melodilerin hep içimizde ama.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!