ÖNE ÇIKAN HABERLER

Neşet Ertaş’ın eserleri ‘senfonik’ olarak seslendirildi
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2018, Cumartesi 16:19 - Son Güncelleme: 8 Aralık 2018 Cumartesi, 16:19
Font1 Font2 Font3 Font4Neşet Ertaş’ın eserleri ‘senfonik’ olarak seslendirildi
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın eserlerini, senfoniyle harmanlayarak, sanatseverlerle buluşturdu.

Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleşen konsere, yaklaşık olarak 700 sanatsever katıldı. Konserin orkestra şefliğini, Neşet Ertaş’ın eserlerini senfonik şekilde yeniden düzenleyen Serdar Yalçın, koro şefliğini ise Anıl Aydın yaptı. MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni soprano Bengi İspir Özdülger, mezzo soprano Nihan Çetin Aydın, tenor Onur Polat ve bas Zafer Erdaş solist olarak sahnede yer aldı. Konserde ‘Ahirim Sensin’, ‘Neredesin Sen’, ‘Gönül Dağı’, ‘Yazımı Kışa Çevirdin’, ‘Al Elma Boyanır mı’, ‘Mühür Gözlüm’, ‘Niye Çattın Kaşlarını’, ‘Dertli Yoldaş’, ‘Zahidem’, ‘Ah Yalan Dünya’, ‘Kesik Çayır Biçilir mi’, ‘Doyulur mu’, ‘Dane Dane Benleri var’ ve ‘Yanıyorum’ eserleri seslendirildi.

“ÇOK GÜZEL BİR KONSERDİ”

Yaklaşık 2 saat süren konserin sonunda salonu dolduranlar, performanslarından dolayı  sanatçıları uzun süre alkışlarken, MDOB Müdürü Bengi İspir Özdülger ise “Çok güzel bir konserdi. Seyircinin coşkusu da bize çok fazla yansıdı. Bu karşılıklı iletişimden çok keyif alıyoruz. Çok güzel bir elektrik var aramızda. 27 yıldır tüm temsillerde salonumuzu doldurarak bizi yalnız bırakmıyorlar” dedi.

nesetertas

 

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!