ÖNE ÇIKAN HABERLER

Nejat Uygur’un Ölüm Yıl Dönümünde Bilinmeyen Fotoğrafları Yayınlandı
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2017, Cumartesi 18:51 - Son Güncelleme: 18 Kasım 2017 Cumartesi, 18:51
Font1 Font2 Font3 Font4Nejat Uygur’un Ölüm Yıl Dönümünde Bilinmeyen Fotoğrafları Yayınlandı
Bugün ünlü tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un ölüm yıl dönümü. Oyuncu Ayhan Hülagü'nün SAHNENİN İÇİNDEKİLER kitabından Nejat Uygur'un röportajına ulaşabilirsiniz...

Gülen yüzüyle milyonların gönlünü kazanan Nejat Uygur aramızdan ayrılalı bugün dört yıl oluyor. Oyunları ve filmleriyle komedinin duayenlerinden kabul edilen Uygur'un ölüm yıl dönümünde son röportajı ve ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğrafları yayınlandı. Son söyleşisini Ayhan Hülagü’ye 'Sahnenin İçindekiler’ projesi için veren usta oyuncu, anısına bugün yayınlanan kitapta özel fotoğraflar ve bilinmeyenleriyle anılıyor.

 

Kendine özgü tarzı ve mizahıyla geniş kitlelerin beğenisini toplayan Nejat Uygur, yayınlanan son söyleşisinde kişisel öyküsünü ve bilinmeyenlerini anlatıyor. Usta komedyen oyunculuk dışında şiir yazıyor, karikatür çiziyor, heykel yapıyormuş. Ayrıca profesyonel sporcu olduğunu belirtiyor. Spora Sarıyer Halk Evi’nde başlayan oyuncunun ordu boks birinciliği dahi varmış. “Atletizim, boks ve tiyatro çalışmalarını bir arada yürüttüğüm için arkadaşlarım bana ‘komple atlet’ lakabı taktı." diyor. 

 

Yediden yetmişe tüm toplumun sevgisini kazanan oyuncu, yayınlanan fotoğraflarında Demet Akbağ’dan Müjde Ara’a Türkiye’nin yıldız oyuncularıyla bir arada görünüyor. 

 

İşte ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğrafları…

 

Usta oyuncunun son röportajına bu linkten ulaşılabilir: https://www.publitory.com/e_books/966-sahnenin-icindekiler-yildizlarla-yuz-yuze

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!