ÖNE ÇIKAN HABERLER

Müzisyen Anıl Durmuş ile Röportaj
Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2017, Perşembe 03:49 - Son Güncelleme: 7 Aralık 2017 Perşembe, 03:50
Font1 Font2 Font3 Font4Müzisyen Anıl Durmuş ile Röportaj
Müzik, aşk gibi bir şey; hem tahrip etme hem de iyileştirme gücüne sahip.

 

Selcan Kuloğlu : Merhaba ilk olarak kendiniz hakkında bizi biraz bilgilendirir misiniz?

 

Anıl Durmuş : Ben Anıl Durmuş. Aslen Ordu’luyum ancak İstanbul’da doğup büyüdüm. Kendimi bildim bileli şarkı söylüyorum. Geçtiğimiz bir yıl boyunca 3 adet single yayınladım ve halen konserler vermeye sahneye çıkmaya devam ediyorum.

 

Müziğe nasıl başladınız ve müzik hayatınız ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Müzik ile ilişkim her müzisyen gibi küçük yaşlarda başladı. Yakın çevremde şarkı söylediğimi bilmeyen insan yoktu zaten. Söylediğim şarkıları videoya çekip youtube’a yüklemeye başladığımda çok olumlu tepkiler aldım ve erken yaşta sahneye çıkmaya başladım. Sonra hem videoların hem de sahnelerin arkası geldi.

 

Sizce müzik nedir?

 

Müzik tabiiki de benim yaşamımın merkezinde olan ve yaptığım her şeyi şekillendiren, yön veren olgu. Yaptığım her şeye etkisi, katkısı ya da eksisi oluyor. Onunla yaşıyorum…

 

Ne tür müzikler dinlersiniz?

 

Yani müzikle uğraşan insanlar için tarzın bir önemi olmuyor sanıyorum. Her türü her tarzı büyük bir zevkle dinliyorum. Yeter ki samimiyetle yapılmış ve icra edilmiş olsun. Samimi olmayan müzik, müzisyen ya da şarkıcı kendisini çabuk belli ediyor çünkü.

 

 

 

Kendinize rol model aldığınız birileri var mı ?

 

Direkt olarak rol model alıyorum diyebileceğim birisi yok. Ama yaşantımın farklı yönlerinde bana etki etmiş insanlar mutlaka vardır. Müzikte büyük isimler var herkesin sevdiği. Neşet Ertaş’tan Barış Manço’ya, Müslüm Gürses’ten Sezen Aksu’ya hepimizi etkileyen isimler var. Günlük yaşantımda daha farklı. Bir taksici, ya da bir kargo görevlisi, arabasında döner satan bir dönerci. Herkesten öğrenilecek bir şey olduğuna inanıyorum. 

 

 

Herkesin hayatında bir dönüm noktası vardır. Peki siz benim hayatımın dönüm noktası dediğiniz bir olay yaşadınız mı?

 

Dönüm noktası hayatın bir şekilde beni bir araya getirdiği insanlarla kurduğumuz birliktelik oldu. 2 sene kadar öncr kendi plak şirketimiz olan Fadeout Müzik’i kurduk ve o günden beri büyük bir hırsla beraber çalışıyoruz. 

 

Kendinizi bir kelime ile anlatsanız bu kelime ne olurdu?

 

 Hırs

 

 

Bir müzisyen olarak dinleyicilerinize mesajlarınız nelerdir?

 

Dinleyicilerime şunu söylemek isterim ki zaten sosyal medya aracılığı ile beni takip edenler hepsini biliyordur. Çok güzel şarkılar hazırlıyoruz. Çok iyi hazırlanıyoruz. Yakında tüm Türkiye’yi karış karış gezeceğimiz konserlerimiz başlıyor. Her yöreden müzikseverlerle kucaklaşmak için sabırsızlanıyorum. Yakında hep beraber şarkı söylemek üzere herkesi öpüyorum.

 

 

Röportaj : Selcan Kuloğlu


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!