ÖNE ÇIKAN HABERLER

”Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi” Gişeleri Patlattı
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2022, Salı 07:55 - Son Güncelleme: 5 Temmuz 2022 Salı, 07:58
Font1 Font2 Font3 Font4”Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi” Gişeleri Patlattı
Illumination’a özgü yıkıcı mizah, ince pop kültür zevki, duygu yüklü, cesur müzik anlayışı ve abartılı aksiyonla gelen Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi filminde yepyeni bir yıldız kadrosuyla gişeleri patlattı.

Tarihin en büyük animasyon serisinden ve küresel kültürel fenomenden 12 yaşındaki bir çocuğun dünyanın en kötüsü olma hayalinin anlatılmayan hikayesi olan Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi’ 108.5 milyon dolarlık açılış hasılatı ila Amerika gişesinin zirvesine yerleşti. Sektörel raporlarda filmin ilk hafta sonu hasılatının 70 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu fakat Minyonlar beklentileri fazlasıyla aştı. Filmin gişesinin, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'nü de kapsayan 4 günlük tatilde 128 milyon dolara yaklaşması bekleniyor.

 

Oyuncu kadrosunda; Steve Carell, Taraji P. Henson, Michelle Yeoh, RZA, Jean-Claude Van Damme, Lucy Lawless, Dolph Lundgren, Danny Trejo, Russell Brand ile Julie Andrews ve Alan Arkin var. Yönetmen koltuğunda, Kyle Balda otururken, Ortak Yönetmenler ise Brad Ableson, Jonathan del Val. Yapımcılar ise;Chris Meledandri, Janet Healy, Chris Renaud…

 

"Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi" böylece 2019'daki "Karlar Ülkesi 2"den bu yana Amerika gişesinde en yüksek açılış hasılatına imza atan animasyon filmi olmayı başardı. Filmin hasılatı, 2015 tarihli ilk "Minyonlar" filminin 7 milyon dolar gerisinde kaldı. 

 

Amerika gişesinin ikinci sırasındaki "Top Gun: Maverick" bu hafta sonunda 25.5 milyon dolar hasılat elde etti. ABD ve Kanada'daki toplam hasılatı 564 milyon dolara ulaşan film küresel gişede ise 1 milyar 32 milyon dolara ulaşacak

 

Geçen hafta "Top Gun: Maverick"i küçük bir farkla yenerek gişenin zirvesinde yer alan "Elvis" bu hafta 19 milyon dolarlık hasılatıyla üçüncü sırada yer alıyor. Filmin gişe hasılatı geçen haftaya kıyasla %35'lik bir düşüş  yaşadı. Dördüncü sırasındaki "Jurassic World: Hakimiyet" ise %39'luk bir düşüş yaşadı ve 15.7 milyon dolar kazandı. 

 

Amerika gişesinin ilk beşini, Ethan Hawke başrollü korku filmi "Siyah Telefon" tamamlıyor. Film vizyondaki ikinci hafta sonunda 12.3 milyon dolar hasılat elde etti. Bu hafta vizyona girecek olan "Thor: Love and Thunder"ın gişedeki sıralamayı nasıl değiştireceği ilgiyle bekleniyor.

 

Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi gişede zirvede (1-3 Temmuz 2022 ABD gişe rakamları) - 10


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!