BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • <strong>Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj</strong>
  Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj
 • Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
 • Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
  Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
 • Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
  Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
 • Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
  Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
 • Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
  Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
 • Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
  Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
 • Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
  Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
 • Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
  Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
 • Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
  Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
YAZARLAR

Selcan Kuloğlu / Yazar
Selcan KULOĞLU / Yazar
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2017, Pazartesi 19:56 - Son Güncelleme: 20 Kasım 2017 Pazartesi, 20:03
Font1 Font2 Font3 Font4İyi Kazananların Değil İyi Yazanların Dünyası

 

Hani derler ya Yaşar Kemal’in ülkesinde “ ben yazarım derken çok iyi düşüneceksin” diye. Şuanda bulunduğumuz ortamda ve yaşadığımız çevrede bunu görmek neredeyse imkansız. İnsanlar birini değil de kimi gördüyse sever olmuş.

 

Bir şeyler anlatmak ve insanlara bazı şeyleri kazandırmak için değil de kendi cepleri nasıl dolar,kendileri nasıl kazanır diye yazar olmuş. Bir sıfattır yazar kelimesi. Ama siz bunu sıfatsızlığınıza alet eder olmuşsunuz. Milyonlar kazanmak için değil de milyonların gönlünü kazanmak için yazsanız ne olur? Siz de haklısınız öyle yazar olmak hiç de kolay bir iş değil. Hele de duyguları satır satır yazmak,ilmek ilmek okuyucunun ruhuna işlemek hiç de kolay değil.

 

Ama bugün görüyoruz ki her önüne gelen kitap çıkarır olmuş. Hadi onu geçtim, bir insan nasıl olurda ayda bir kitap çıkartır? Ve işte burda görüyoruz insanoğlunun vefasızlığını, kötü düşüncesini. Benim çok sevdiğim bir söz vardır “ şair ağaç gibidir her yıl meyve vermez.” Bir insan ayda bir kitap çıkarmaz yılda bir çıkarır. Yazarlığı bir meslek olarak gören kendini insan sanan mahluklar lafım size. Hadi duygularınız üç kuruşluk peki ya karakterleriniz de mi öyle?

 

Cebinize üç beş kuruş girsin diye imzadan imzaya koşanlar. Tabi bazı yazarlarımız hariç. Yazarlığı meslek olarak görmeyenler tabi. İşte en çok onların hakkı imzadan imzaya koşmak, okuyucularına sımsıkı sarılmak. Siz duygularınızı ve karakterinizi üç kuruşa satanların değil. En çok ta ne komik biliyor musunuz?

Kendilerini bir Oğuz Atay, bir Yahya Kemal sanmaları. Siz önce kendiniz olamamışsınız bırakın Oğuz Atay, Yahya Kemal olmayı. Önce kendiniz olun kendiniz. Bu kadar eleştirdin peki ya sen nesin de diyebilirsiniz. Evet yazar sıfatını kullanmayı çok seviyorum ama onlar gibi duygularımı ve karakterimi satmıyorum. Bir meslek olarak yapmıyorum ve bir meslek olarak ta görmüyorum. Çok okuyup çok araştırıyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yazarlık benim için bir meslek değil. Yazarlık benim kendimi cümlelerle anlatma sanatımdır. Ve bunu en güzel şekilde yapmaya çalışıyorum.

 

Ve ben Rabbimin bana izin verdiği müddetçe de bunu yapmaya devam edeceğim. Son olarak kendini Oğuz Atay, Yahya Kemal sananlar iyi kazananların değil iyi yazanların dünyası burası..


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN