ÖNE ÇIKAN HABERLER

İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da İstanbul’da
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2022, Cuma 20:29 - Son Güncelleme: 24 Haziran 2022 Cuma, 20:30
Font1 Font2 Font3 Font4İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da İstanbul’da
Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da Parkorman’da müzikseverlerle buluşacak.

Dünya müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, 29 Haziran’da Pozitif ve Pasión Turca deneyimiyle Volkswagen Arena’ya konuk oluyor. 

 

41 Yaşında ki Lübnan asıllı Fransız trompet virtüözü İbrahim Maalouf Parkorman’da dinleyicilerle buluşacak.

Caz, rap, dünya ve Orta Doğu müzik türleri arasında gezinen sound’uyla sevenleriyle buluşacak olan Maalouf, 16. albümü 'Capacity to Love' turnesi kapsamında yeni parçalarını da dinleyicilerinin beğenisine sunacak.

 

ÜNLÜ MÜZİSYEN, AYNI ZAMANDA YAZAR AMİN MAALOUF'UN DA YEĞENİ

Trompetçi Nassim Maalouf ile piyanist Nada Maalouf'un oğlu ve yazar Amin Maalouf'un da yeğeni olan İbrahim Maalouf, Gerard Boulanger'dan eğitim almıştı.

İbrahim Maalouf, 15 yaşındayken seslendirdiği Bach'ın No. 2 Brandenburg Konçertosu'yla müzik kariyerine adım atmıştı.

Paris Konservatuvarı'nda klasik müzik öğrencilerine doğaçlama dersleri veren sanatçı, 2010'da "Fransız Caz Ödülleri"nde, 'Yılın Enstrümantal Keşfi' ödülüne layık görülmüştü ve 2014'te 'Fransız Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Uluslararası Müzisyen' ödülünü kazanmıştı.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!