BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • Yazar Nuray Dülgar ile Röportaj
  Yazar Nuray Dülgar ile Röportaj
 • Quentin Tarantino, Bir Zamanlar… Hollywood’da romanına dair ipuçları verdi
  Quentin Tarantino, Bir Zamanlar… Hollywood’da romanına dair ipuçları verdi
 • Ressam Vincent Van Gogh kulağını neden kesti? Van Gogh şizofren mi dahi miydi?
  Ressam Vincent Van Gogh kulağını neden kesti? Van Gogh şizofren mi dahi miydi?
 • Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne adlı yeni filmine 470 bin euro destek
  Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne adlı yeni filmine 470 bin euro destek
 • ”Türk’ün Gizlenen Bilgisini Arayan Türk” Romanının Yazarı Hani Astolin ile Röportaj
  ”Türk’ün Gizlenen Bilgisini Arayan Türk” Romanının Yazarı Hani Astolin ile Röportaj
 • Yazar Yiğit Caner Ertoşi Kimdir?
  Yazar Yiğit Caner Ertoşi Kimdir?
 • THE  FRENCH DREAM’S ARMOR: MACRON  
  THE  FRENCH DREAM’S ARMOR: MACRON  
 • Türk öğrenciye Cannes’dan ödül
  Türk öğrenciye Cannes’dan ödül
 • ‘Dara Antik Kenti üç yıl içinde UNESCO Listesi’ne girecek’
  ‘Dara Antik Kenti üç yıl içinde UNESCO Listesi’ne girecek’
 • Kutsal Emanetler’in gizli yolculuğu belgesel film oluyor
  Kutsal Emanetler’in gizli yolculuğu belgesel film oluyor
YAZARLAR

S. Serra S.Serra ERDOĞAN
S. Serra ERDOĞAN / Genel Yayın Yönetmeni
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2019, Çarşamba 02:35 - Son Güncelleme: 27 Şubat 2019 Çarşamba, 02:35
Font1 Font2 Font3 Font4Huzuru Ciğerlerinize Çekin

Muhtemelen birçoğunuz denize bakmıştır, dalgaların sesi, mavilik, huzur…
Birçoğunuz da, yüksek bir noktadan denizi seyretmiştir. Belki şehre hakim bir otel odasından, belki kayalıklardan, belki de dağın başından. Daha engin bir bakış açısı, daha fazla mavilik, güneşin deniz yüzeyine vurmasıyla ortaya çıkan güzel bir manzara, belki de daha fazla huzur…
 

Peki hiç bulut denizine baktınız mı? Öyle uçakta, cam kenarında uçsuz bucaksız, hiçliğin yansıması gibi duran, pamuk tarlası bulutlara değil, gerçek bir bulut denizine? Şu hayatta yapılması gereken şeyler arasında mutlaka listenize alın. Bulut denizini aynı zamanda daha kıymetli yapan nedir bilir misiniz? O yolu on kere gidersin, aynı zirveden on kere bakarsın, ama o bulut denizini bir kere görürsün. İşte o bir kere, önceki umutla gittiğin ama boynu bükük bakışları da, baktığın ve sana harikulade gelen mavi denizi de unutturur. Baktığında ne kadar kıymetli bir an yaşadığını anlarsın. Belki de o eşsiz huzuru veren zirveden o bulut denizine bakmaktır. 
 

Karşıda görebildiğin en uzaktaki dağdan, kendi hizandaki en uçtaki dağa kadar koca bir çanak bulut dolu. Yüzüne tatlı tatlı esen rüzgar, güneş ışığının bulut denizini okşaması, göz alabildiğince enginlik hissi. Aldığın her nefes huzur olarak doluyor ciğerlerine. Sessizliği dinliyorsun. Arada etrafındaki çimenleri avuçluyorsun. Dokunduğun yeşili, parmaklarının ucuyla hissediyorsun. Az ötede açmış kır çiçeğine konan bal arısına bakıyorsun. Her şey o kadar kendi haline ve doğal ki. Sonra kafayı çeviriyorsun gene o huzur denizine. Dağların kıvrımına bakıyorsun, karşı yamaçlarda saklanmış evleri fark ediyorsun. Sonra kafayı gene o engin bulut denizine çeviriyorsun.
 

Rüzgar, nefes oluyor, öyle güzel ki. gözlerini kapatıyorsun. Süpermen gibi kendini bulutların üzerinde görüyorsun. Karşıda en uçtaki dağa doğru uçuyorsun, şimdi iki kenarın kavuştuğu yöne gittin. Kendi baktığın tarafın en ucundasın, şimdi de bulut denizinde kayboluyorsun. Gözleri açıyorsun yavaş yavaş. derin bir nefes, ohhh!
Kalbiniz daha yavaş atıyor sanki, baktıkça elekten akıp giden tozlar gibi, içinizdeki karanlığı atıyorsunuz. Geriye size bembeyaz bir huzur kalıyor.
 

Belki normalde beş dakika geçince dayanamayıp telefona bakan birisiniz, Belki beş dakika konuşmasanız çatlayan birisiniz, belki de birşeye beş dakika bile bakamayan birisiniz, belki tez canlısınız, belki çok sıkılgan. Ama ne olursanız olun, burada zamanı, hayatı unutacaksınız. Tek bulacağınız şey dinginlik, ferahlık ve huzur.
Tek mi olursunuz, sevdiğinizle mi bilemem ama diyeceğim tek şey, hayatta yapılacaklar listesine koyun ve o huzuru ciğerlerinize çekin.


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN