BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • Acının Merkez Üssü Elazığ & Malatya
  Acının Merkez Üssü Elazığ & Malatya
 • Deprem !
  Deprem !
 • Sessiz veda…
  Sessiz veda…
 • Zihinsel Dönüşüm İçin 8 Öğüt
  Zihinsel Dönüşüm İçin 8 Öğüt
 • Ludovico Einaudi 31 Ocak’ta İstanbul’da
  Ludovico Einaudi 31 Ocak’ta İstanbul’da
 • Yazar Şengül Boybaş ile Röportaj
  Yazar Şengül Boybaş ile Röportaj
 • Yazar Orhan Pamuk ile Röportaj
  Yazar Orhan Pamuk ile Röportaj
 • Modacı Cemil İpekçi ile Röportaj
  Modacı Cemil İpekçi ile Röportaj
 • Dünyaca ünlü yıldız ilahi söyledi
  Dünyaca ünlü yıldız ilahi söyledi
 • Germanıcıa
  Germanıcıa
YAZARLAR

Savaş Çeçen / Yazar
Savaş ÇEÇEN / Yazar
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2018, Pazartesi 03:14 - Son Güncelleme: 5 Şubat 2018 Pazartesi, 03:14
Font1 Font2 Font3 Font4Hiçlikten Gelen Gerçek

Kim bilir nereden geldi yada nereye gidiyor!

Her şeyi bilen olmak mümkün hatta farkında olmak kaçınılmaz, buna rağmen emin olamayız bildiklerimizden, tâki yaşayıncaya dek, bir şeylerden emin olmak için gerçeklerle yüzleşecek o cesaret sahip çok az kişi bulunur. Bazen gerçekler bütün bildiklerinizin bir yalan olduğunuda hatırlatabilir veya sizi haklıda çıkarabilir.

 

Kim bildiklerinin yanlış olduğunu göze alabilir, peki kim kendini davasında haklı olduğunu ispat edecek kadar her şeyi feda etmeyi göze alır. Gerçek asla bizim bildiklerimiz ve anladıklarımızla sınırlı değildir.

 

Sizce biz ne kadar gerçeğiz veya gerçekleri ne kadar yansıtıyoruz, hayatımızın hangi yönleri gerçek ve hangi yönlerinde biz doğruda oluyoruz, her şeyi bilmek mümkün hatta anlamakta ama doğruyu asıl gerçeği algıladığımızda yaşamın bize her yönü ile belki sıradan, belki dahada anlamlı hale gelebilir. Kim bilir belkide her şey sahte siz bile, işte bunların cevabını bilmek bizlere zor gelir, ve biliriz gerçek herkesin yüzleşeceği bir şey değildir, lakin herkes bir gün gerçekle yüzleşir.

 

Bir uçurum kenarında olsanız ve yanınızda birileri olsa, bunlar sizin ailenizden yada arkadaşlarınızdan birileri olabilir ve size uçurumundan atlayınca ölmeyeceğinizi söyleseler ve bunun ilk sizin denemeniz gerektiği konusunda sizi ikna etseler bunun cevabını bilsenizde asıl gerçeği cesaretinizden gelip atacağınız adımla anlayabileceksiniz.

 

Bunun dışında, biri sizden bir süreye bağlı bir eylemde bulunmanızı talep etse ve verilen süre kadar sabredip söylenilen eylemi yerine getirmeniz sonucunda siz maddi ve manevi büyük bir bedel vaadinde bulunulursa bu vaadin gerçekliğini ancak sabredip eylemi yerine getiren bilebilecektir.

 

Her şeyi bilmek diye bir şey yoktur, aslında bizler bildiklerimizin herşey olduğunun sanarız, aslında biz bir hiçiz ve bunu cesareti olmayanlar bilemez.


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN