ÖNE ÇIKAN HABERLER

HBO Türkiye’de ki projelerini geri çekiyor.
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2022, Salı 19:42 - Son Güncelleme: 5 Temmuz 2022 Salı, 19:42
Font1 Font2 Font3 Font4HBO Türkiye’de ki projelerini geri çekiyor.
Dünyaca ünlü dijital içerik platformu HBO Max, son günlerde ekonomik yönden sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bunun neticesinde tasarruf tedbirleri kapsamında Avrupa'daki bazı projeler sonlandırıldı. Türkiye'de bundan nasibini aldı.

Dünyaca ünlü dijital yayın platformları Netflix, Amazon Prime ve Disney +'ın ardından Türkiye’de yayın hayatına başlaması beklenen HBO Max platformu, Türkiye'deki projelerini durdurdu. Firma bu karara bağlı olarak Türkiye merkezli yerel içerik projelerini de sonlandırdı. HBO'nun Türkiye çalışmalarını durdurma kararının arkasında ekonomik tasarruf tedbirleri var.

 

Warner Bros. ve Discovery'nin birleşmesinin ardından oluşan Warner Bros. Discovery şirketi, 3 milyar Amerikan doları tutarında bir ekonomik kesinti yapmak üzere karar aldı. Şirket, bu nedenle Avrupa'daki yayın stratejisinde değişikliğe gitti. Dijitaldeki yayın önceliklerini yeniden ayarlamaya çalışan şirket, Türkiye'nin yanı sıra Kuzey ülkeleri (Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya), Orta Avrupa ve Hollanda'da da artık orijinal proje üretmeyecek.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!