ÖNE ÇIKAN HABERLER

Göğüs kanseri olan kadınların %80 den fazlası görünürde hiç bir risk grubuna dahil değildir
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2018, Pazartesi 23:52 - Son Güncelleme: 4 Haziran 2018 Pazartesi, 23:52
Font1 Font2 Font3 Font4Göğüs kanseri olan kadınların %80 den fazlası görünürde hiç bir risk grubuna dahil değildir
“Sayısız kadın ve doktorları için, belirsizlik günleri sona erdi.”

 

Erken evre meme kanseri olan çoğu kadın saç dökülmesi genetik test için teşekkürler kemoterapi ile birlikte, kısırlık, kronik ağrı ve hatta ölüm riskleri önlemek olabilir, BİZE çığır açan bir klinik buldu.

 

Kanser olmayan bu tip oluşumlardan oldukça nadir görülen atypical hyperplasia (göğüs hücreleri sayısında görülen anormal artış), meme kanserine yakalanma riskini arttırabilir.

 

Doğru Koruyucu mastektomi meme kanseri için yüksek risk grubunda bulunan kadınların bir yada her iki göğsünün meme kanserinin oluöumunun önlenmesi amacı ile alınması operasyonudur.

 

Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.

 

DAHA FAZLA BİLGİ

Hunt meme kanseri kaçırmış 450.000 kadınlarda kabul ediyor

Meme kanseri riski kadınların yaklaşık %90 önleyici ilaçlar shun

Daha agresif meme kanseri tedavi edilebilir bir forma dönüştürülebilir

“Bizim çalışma kemoterapi kullanımı test tarafından yönlendirilir zaman bu kadınların yaklaşık yüzde 70 kaçınılmalıdır gösterir, böylece kemoterapi kısıtlayarak kadınların yüzde 30 biz ondan yararlanacaktır tahmin edebilirsiniz,” New York Albert Einstein centre yazarı Dr Joseph sparano dedi.

 

UK ulusal Sağlık ve bakım mükemmellik Enstitüsü (NHS), hangi tedaviler NHS fon karar, şu anda bu deneme kullanılan ONCOTYPE DX testi üzerinde rehberlik Gözden geçirmektedir – hangi 2013 yılından bu yana NHS mevcuttur.

 

İngiltere kanser uzmanları bu son bulguların NHS kadınların dünya lideri bakım alıyor emin olmak için, son rapora gerçek olduğunu önemli olduğunu söyledi.

 

Biyopsi uygulanmış tümör hücrelerinde 21 genetik marker bakarak tetik DX test tümör nasıl aktif olduğunu belirlemek ve başka bir yere yayılma ve dönüş riski için bir 100 puan vermek yapabiliyor.

 

Nüks skoru en düşük olan kadınlar (10 veya altında) güvenli bir şekilde daha hafif, östrojen-hormon tedavisi ile başlayan olabilir 26 ya da daha yüksek bir skor ile kemoterapi yarar yanı sıra, kalan kanser hücrelerini silmek için.

 

 

DAHA FAZLA BİLGİ

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür.

Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerine ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.

 

New England Journal of Medicine dergisinde yayınlanan son bulgular ve aynı anda Chicago klinik onkologlar yıllık toplantısında Bugün Amerikan toplumunda sunulan, 10,273 kadın bir deneme geldi.

 

Bu çalışmada, yüksek ve düşük riskli nüks puanları arasında 6.711 düştü ve rasgele hormon tedavisi veya hormon tedavisi ve kemoterapi tedavi için Bireysel tedavi seçenekleri (TailorX) atama deneme bir parçası olarak almak için atanır.

 

Resimlerde Sağlık Haberleri

Gey, lezbiyen ve biseksüel erişkinlerde kalp hastalığı riski yüksek, çalışma iddiaları

Potholes bizi şişman yapıyor, NHS Watchdog uyarıyor.

Doktorlar ruh sağlığı sorunları olan insanlar için daha fazla antidepresan  yazmamalıdır.

 

Elli

Tümünü Göster

Dokuz yıldan fazla bu hastalıksız hayatta kalma (%83.3, hormon tedavisi vs %84.3 kombine), daha sonra nüks (%94.5, yüzde 95 vs) veya genel hayatta kalma (%93,9, yüzde 95 vs) önemli bir fark bulunamadı.

 

Yazarlar kemoterapi bağışlanmış olabilir sonucuna:

 

Bu nedenle, 50 yaş üzerindeki her kadın, mutlaka yılda bir defa hekime baş vurarak muayene olmalı ve mamografi dediğimiz meme filmini çektirmeli dir. Kişisel meme kanseri hikayesi: Daha önce meme kanseri geçirmiş ve tedavi olmuş kadınlarda, diğer memede kansere gelişme olasılığı normal kadınlara göre 3-4 kat daha fazladır. ailede başka birinin meme kanseri hastası olması, meme kanserine yakalanma riski üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Bu nedenle, meme kanserinin erken aşamada tanısının konması amacı ile 40 yaşı ve üzerindeki kadınların yıllık klinik kontrollerne ve aylık kişisel göğüs kontrollerine ek olarak yılda bir kez kontrol amaçlı mamografi çektirmeleri önerilir.

Kemoterapi, kanser hücrelerini öldürmek için ilaç kullanan bir kanser tedavisidir.

 

“Çalışma doktorlar ve hastalar üzerinde büyük bir etkisi olmalıdır,” Dr Kathy Albain, tıp Chicago Strich Okulu çalışmanın yazarı söyledi.

 

“Bu bulgular büyük ölçüde sonuçları ödün vermeden kemoterapi vazgeçmek hasta sayısını genişletecektir. Toksik terapiyi geciktiriyoruz.

 

“Sayısız kadın ve doktorları için, belirsizlik günleri sona erdi.”

 

Araştırmaya dahil olmayan hayır kurumları ve araştırmacılar bulguların hemen doktorların karar verme değiştirmek kabul etti.

 

“Bu yaşam değiştiren atılım kesinlikle harika bir haber kemoterapi acı gelen binlerce kadın kurtarabilir gibi,” Rachel Rawson, bir hayır kurumu meme kanseri bakım klinik hemşire uzmanı söyledi.

 

“Şimdi kadınların daha fazla sayıda güvenle kemoterapi önleyebilirsiniz biliyorum, kesinlikle güzel genetik profil testleri hakkında yakın bir karar bu verileri içerir.”

 

Harvard Tıp Fakültesi'nden Dr. Harold Burstein, “pratik olarak, binlerce kadının kemoterapiden uzak durması, tüm yan etkileri ile birlikte, hala mükemmel uzun vadeli sonuçlar elde etmesi anlamına geliyor.” dedi.

 

Haber / Yiğit Caner Ertoşi


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!