ÖNE ÇIKAN HABERLER

Facebook
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2018, Çarşamba 04:33 - Son Güncelleme: 4 Temmuz 2018 Çarşamba, 04:34
Font1 Font2 Font3 Font4Facebook
Bir portre kapalı gözlerin açılması fikri yeni değil, ama süreç genellikle doğrudan bir fotoğraf kaynak çekerek ve yanıp sönen yüz üzerine nakli içerir.

 

Bir kişinin iyi bir resmini çekmek şaşırtıcı derecede zordur. Birçok hata, kötü aydınlatmadan kusursuz bir poza kadar fotoğrafı mahvedebilir. Bununla birlikte, hiçbir şey, ustalıkla bir portreyi kötü zamanlı bir göz kırpması gibi diz çöker. Bununla birlikte, Facebook Araştırması, yeni peepers'ı kopyalayıp yapıştırmanın ötesine geçmeye çalışan AI odaklı bir araç kullanarak kapalı gözleri açık olanlarla değiştirmek için bir yöntem üzerinde çalışıyor.

 

Bir portre kapalı gözlerin açılması fikri yeni değil, ama süreç genellikle doğrudan bir fotoğraf kaynak çekerek ve yanıp sönen yüz üzerine nakli içerir. Örneğin, Adobe'nin Photoshop Elements yazılımı (profesyonel görüntü düzenleme yazılımının basitleştirilmiş bir versiyonu) bu amaçla özel olarak oluşturulmuş bir moda sahiptir. Bunu kullandığınızda, program, kişinin gözlerinin açık olduğu aynı oturumdan (birden fazla aldığınız varsayılarak) başka bir fotoğraf seçmenizi ister. Daha sonra, Sensei olarak adlandırdığı Adobe'nin AI teknolojisini kullanarak gözleri bir önceki görüntüden yanıp sönerek atışa karıştırmaya çalışabilir.

 

Hızlı bir düzeltme için şaşırtıcı derecede iyi çalışan bir işlevdir-özellikle Photoshop'un tam teşekküllü sürümünü kullanarak yeni bir göz setine dikkatlice yapıştırmak ve karıştırmak için kaç adım gerektiğini düşündüğünüzde. Ancak, belirli aydınlatma koşullarını veya gölgelerin yönlerini aydınlatmak gibi her zaman doğru olamayacağı küçük ayrıntılar var.

 

Haber / Yiğit Caner Ertoşi


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!