ÖNE ÇIKAN HABERLER

Elon Musk Twitter’dan Vazgeçti
Eklenme Tarihi: 9 Temmuz 2022, Cumartesi 09:43 - Son Güncelleme: 9 Temmuz 2022 Cumartesi, 09:44
Font1 Font2 Font3 Font4Elon Musk Twitter’dan Vazgeçti
Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alma teklifini, anlaşmanın birden fazla hükmünün esaslı ihlalini gerekçe gösterdi ve satın alma işlemlerini feshetti.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, 25 Nisan itibarıyla Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşmıştı. Ancak çok konuşulan satın alma sonrası Elon Musk'tan kritik bir karar geldi. Elon Musk Twitter anlaşmasını sonlandırdı.

 

TWİTTER MUSK'A DAVA AÇACAK

Elon Musk'ın Twitter'ı almaktan vazgeçmesinin ardından Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, Musk'ın satın alma anlaşmasına uymadığı gerekçesiyle dava edeceklerini açıklarken, "Kazanacağımızdan eminiz" açıklaması yaptı. Satın alma işleminin iptalinden sonra Twitter hisselerinde düşüş gerçekleşti.

 

MUSK'IN TWİTTER'I SATIN ALMA SÜRECİ

Ünlü iş adamı Elon Musk, 13 Mayıs'ta sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının "spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle" geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Daha önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Musk, 14 Nisan'da SEC'e yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

 

Twitter'dan 25 Nisan'da yapılan açıklamada, şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, Twitter'ı satın almaktan vazgeçmesi durumunda, daha önce varılan anlaşma gereği 1 milyar dolar ödemek zorunda kalacak.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!