ÖNE ÇIKAN HABERLER

Cumhuriyetimizin 94. yılı Kutlu Mutlu Olsun
Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2017, Pazar 00:59 - Son Güncelleme: 29 Ekim 2017 Pazar, 00:59
Font1 Font2 Font3 Font4Cumhuriyetimizin 94. yılı Kutlu Mutlu Olsun
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, o dönemin Türk milletine sonsuz şükran ve minnet duygularımızla... Allah'ın rahmeti üzerinize olsun....

Antiemperyalist 1. ulusal bağımsızlık savaşımızın muzaffer olması vesilesi ile nihayet Türk insanının geleneklerine ve karakterine uygun olan, insani bir rejime geçilişinin 94. yıldönümü.
 

100'üncü yılına yaklaştığımız her sene daha da artıyor heyecanımız. Türk gençliği, yoktan var edilen ve cumhuriyetin bize kazandırdığı cumhuriyet şehri Ankara'da atasına yürüyecek.
 

Kemal Atatürkümüzün onuncu yıl nutkunun son kısmından bir kesit:
 

" Büyük türk milleti! ebediyete akıp giden her on seneler; bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle kutlamanı gönülden dilerim. Ne mutlu Türk'üm diyene!"
 

Bu bayramları hür bir şekilde, bayrağımızın altında kutlamamıza vesile olan herkes huzur içinde uyusun. cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. son günlerde komşu ülkelerimizde olanlar ile, türkiye ve halkımız mezhepçilik tuzağına düşmedi ve cumhuriyetin armağanı olan ulus-devlet yapısının 94 senedir kalbine ve zihnine çelik ağlarla örüldüğünü kanıtladı.

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!