ÖNE ÇIKAN HABERLER

“Çocuklar için eğlence ve disiplin bir arada”
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2018, Cumartesi 18:18 - Son Güncelleme: 5 Mayıs 2018 Cumartesi, 18:18
Font1 Font2 Font3 Font4“Çocuklar için eğlence ve disiplin bir arada”
Ebeveynlerin yükü azalıyor mu ?

Garmin, çocuklar için en son giyilebilir olanı ile Disney'le işbirliği yaptı. Vivofit Jr 2 – dört yaş ve üstü çocuklar için – Disney, Star Wars ve Marvel temalı gruplar yanı sıra franchise dayalı bir uygulama tabanlı mini oyun ile birlikte geliyor.

 

Adından da anlaşılacağı gibi, Vivofit Jr 2, Garmin'in çocuklar için ilk etkinlik izleyicisi değil. Yeni model, hatırlatma uyarıları ve ekstra alarm gibi bir öncekine göre birkaç yenilikle geliyor.

 

Hem yeni hem de eski versiyonlar yüzme havuzunda kullanılabilir, ancak sadece adımları ve uyku aktivitelerini izlerler, yüzmek için değil.

 

En belirgin değişiklik, güneş ışığı altında görülebilen ve siyah-beyaz selefinden daha güzel görünen her zaman açık renkli ekrana geçiştir.

 

Bununla birlikte, ekran arkadan aydınlatılamıyor, muhtemelen izleyici madeni para büyüklüğünde, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir batarya kullanıyor. Bu pilin bir yıla kadar süreceği tahmin ediliyor, bu yüzden Vivofit'i standart spor takipçileri gibi şarj etmeye gerek yok.

 

Tüm özelliklerinin kilidini açmak için, Vivofit Jr 2'yi Apple veya Android akıllı telefonla eşleştirme uygulamasını kullanarak Bluetooth üzerinden eşleştirmeniz gerekecektir.

 

Uygulama, kullanıcının bant tasarımına karşılık gelen üç mini oyundan birine erişmesini sağlar. İnceleme setim Star Wars Direniş modeli olduğu için, Direniş'in Galaktik İmparatorluğa karşı mücadelesini içeren bir arayışla geliyor.

 

Bu macerada ilerlemek için, günde en az 60 dakika faaliyete geçmeliyiz.

 

Altı yaşındaki kızım, bir haftalık kullanım sırasında biraz ilerlemiştir çünkü son yağışlı hava, açık hava aktivitelerini kısıtlamıştır. Ama gördüğüm kadarıyla, macera oldukça yumuşak görünüyor.

Çocuğun macerayı bitirmesi durumunda, grup yeni bir maceranın kilidini açmak için bir diğerine (45 dolar) geçirilebilir.

 

Vivofit Jr 2 hakkında en çok sevdiğim şey, işlerin tamamlanmasını teşvik edebilmem. Örneğin, kızımın dişlerini fırçalamak gibi günlük işlere atayabilir ve ilgili hatırlatma uyarısını ayarlayabilirim. Vivofit daha sonra belirli bir zamanda bip sesi çıkaracaktır. Çocuk, angaryayı tamamlamak için sanal paralar alır.

 

Ebeveynler, çocukların kendilerini ödüllendirmesini önlemek için uygulamadaki zahmetten elle ayrılmalıdır. Ve elbette, sonunda, bir tedaviden oyuncağa kadar herhangi bir şey olabilecek yeterli madeni para kazanmak için üzerinde anlaşılmış bir ödül olmalı.

 

Çocuklar ayrıca belirli etkinliklere harcanan süreyi takip etmelerine yardımcı olmak için Vivofit'teki yerleşik geri sayım zamanlayıcılarını kullanabilir. Örneğin, ekran süresi için 30 dakikalık bir önceden ayarlanmış zamanlayıcı vardır, bundan sonra çocuk iPad'i kullanmayı bırakmalı veya televizyon izlemelidir.

 

Küçük çocuklar, Vivofit'in tek düğmesinin basılı tutulması ve diğer seçenekler arasında gezinme gerektirdiği için bu özelliği kullanmakta zorlanabilirler. Daha büyük çocuklar bunu kullanarak herhangi bir sorun yaşamamalı.

 

Android akıllı telefonumla senkronize ederken Vivofit'i oldukça telaşlı buluyorum. Çoğu zaman, ilk denemede senkronizasyon başarısız olur ve mobil uygulamanızı yeniden başlattıktan sonra yalnızca daha sonra başarılı olur. Bu uygulama da benim testlerimde birkaç kez çöktü.

 

 

Haber / Yiğit Caner Ertoşi


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!