ÖNE ÇIKAN HABERLER

Bu kendinden tahrikli bakkal teslimat arabası, yayaları kurtarmak için kendini feda edecek
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2018, Çarşamba 04:30 - Son Güncelleme: 4 Temmuz 2018 Çarşamba, 04:30
Font1 Font2 Font3 Font4Bu kendinden tahrikli bakkal teslimat arabası, yayaları kurtarmak için kendini feda edecek
Çoğu kendinden tahrikli otomobil insanları taşımak için tasarlanmıştır. Google'ın özerk araçları Arizona'da böyle yapıyor, örneğin. Ancak Nuro adlı bir şirket, insanların evlerine yumurta, tuvalet kağıdı, sosis ve diğer yiyecek çeşitlerini sokmak için kendini aşağı doğru yönlendirebilen küçücük bir ‘bot yarattı. Ve ilginçtir ki, insanlar yükünüz olmadığında, güvenliği ele almanın farklı yolları kendilerini sunar.

 

Nuro ve bakkal zinciri Kroger içeren bir pilot program sonbaharda, bir test kentsel alanda insanlar app tarafından bakkaliye sipariş edebilmek gerektiğini, daha sonra onları biraz bağımsız bir araba tarafından teslim olması, yani bir to-be-duyurulan şehirde bu sonbaharda tekme planlanıyor. Sadece kargo için sıfırdan tasarlanmış araç nasıl çalışır.

 

Nasıl çalışır?

Boyut açısından, Nuro car "bir motosiklette büyük bir adama oldukça benzer" diyor Nuro kurucu ortağı Dave Ferguson, daha önce Google'ın kendi kendine sürüş araba projesiyle çalıştı, şimdi Waymo olarak adlandırdı. Araç yaklaşık 6 feet yüksek, 8 feet uzunluğunda ve 3.6 feet genişliğinde—yaklaşık yarım Toyota Corolla'nın genişliği. Ferguson, tüm gün şarj olmadan sürecek şekilde tasarlanmış bir pil sistemi ile elektrikle çalışır. Yaklaşık 1.500 kilo ağırlığında.

 

Produce-schlepper saatte sadece 25 mil gidecek, ancak gelecekte maksimum hızını artıracaktır. Aracın bu kuşağı, her biri altı bakkal torbası tutabilen iki ana bölmeye sahiptir. Gelecekteki bir versiyonda, bu iki bölme her biri 10 torba tutabilir—bazı ciddi barbekü malzemeleri için yeterlidir.

 

Haber  :  Yiğit Caner Ertoşi


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!