BCA Times
  ÖNE ÇIKAN HABERLER
 • <strong>Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj</strong>
  Altın Kalem Ödüllü Yazar Metin ŞAHİN ile Röportaj
 • Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
 • Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
  Yazar Prof. Dr. Dr. Naim Derebaşı ile Röportaj
 • Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
  Yazar Rıdvan Serin ile Röportaj
 • Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
  Yazar İhsan Kutlu ile Röportaj
 • Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
  Yazar Ümmühan Yaşar ile Röportaj
 • Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
  Altın Kalem Ödülleri Sahiplerini Buluyor
 • Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
  Hayatınızı Değiştirecek 20 İnanılmaz Paulo Coelho Sözleri
 • Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
  Abdülhamid Han’ın Altın Saati Açık Artırmada
 • Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
  Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
YAZARLAR

Selcan Kuloğlu / Yazar
Selcan KULOĞLU / Yazar
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2017, Pazar 23:08 - Son Güncelleme: 5 Kasım 2017 Pazar, 23:18
Font1 Font2 Font3 Font4BirHayat Yaşamak Başkalarının Hayatlarına Dokunabilmektir

Hayallerinin sesinin ve peşinden giden 23 yaşında hayatının en güzel notasını bulmuş ve bunu bir beste haline getirip bu günlerde ise söylemeye devam eden Emre Yıldırım’ın dünyasına kulak verdiniz mi? Hadi bi göz atalım.

 

Ben Emre Yıldırım 21 nisan 1994 doğumlu olup aslen Antalyalıyım. İnanın müziğe ne zaman başladığımı bilmiyorum. “Ben şarkı söyleyeceğim” ya da “ ben hayatımda müzik olsun istiyorum” dediğim keskin noktalarım anılarım yok. Kendimi bildim bileli bir şeyler söylüyorum, müzik dinliyorum ve sürekli bir çaba içerisindeyim. Bunlar istemli gelişmiyor. Bi bakıyorum olayın ortasındayım. Benim ki müziğe sevgi değil, aşk olarak tarif edebilirim. Bu da neden bunca yıldır pes etmediğimi açıklıyor sanırım. Ama şunu söyleyebilirim; son yedi yıldır beste yapıyorum. Yirmi civarı oldu ve inanın onlar benim herşeyim oldu. Yakında diğer bestelerimi de dinleyicilerin beğenisine sunacağım. O kadar güzel bir şey ki bu dünyaya kalıcı bir şeyler bırkmak sanki sen göç etsen de bu dünyadan unutulmayacak gibi hissettiriyor insanı.

 

Yıllar sonra benim şarkımı birisi dinleyip benim yaşadıklarımı kendi yaşadıklarına benzetmesi kendinden bir şeyler bulacağı düşüncesinin verdiği hazzı tarif edemem. Sanki bir hayat yaşamak ama başkalarının hayatlarına dokunabilmek gibi. Sanırım bu yüzden müzikden kopamuyorum. İstesem de olmuyor. Bunu denediğim için söylüyorum. Müziği bırakmaya çalıştım, yakın zamanda yaşadığım talihsizliklerden dolayı kendime zarar verdiğimi farkettim. Bunu da müzikle beraber büyüdüğüm için karakterimin temeline oturmasına bağlıyorum. Başarılı olmak için bir işi severek yapmanız gerekiyor. Bu nerdeyse dünyaca kabul edilen bir kural. Ama burada çok önemli bir nokta var. “ Doktorlukta iyi bir meslek çok para var” diyerek kendinizi sahte sevgilerle doldurmayın. Çaba sarfetmeden sevebiliyorsan bu gerçekten sizsiniz.

 

Son olarak size tanımadığım adını bile bilmediğim birisiyle sadece yanıma oturmasıyla yaptığım beş dakikalık sohbetin özünü anlatmak istiyorum. Konu öğrenci misin evet üniversitedeyim bölümün ne sorularıyla devam etti. Ve hayallere geldiğinde konuyu müzikten açtım yakınmaya başladım. Ailemin beni desteklememesinden, amatör sanatçılara şans verilmemesinden, konservatuara gitmek isteyip gidemediğimden. Bana o kadar kısa ve önemli bir şey söyledi ki o saniye de bana resmen hayatın kuralını vermişti. Şunu söyledi ve kalktı: “ Evet şuan konservatuar okumuyorsun ve amatör bir müzisyensin. Demek ki gerçekten istememişsin.” Artık gerçekten istediğime şüphem yok çünkü ne gerekiyorsa yapıyorum ve elimden geldiğince belki daha fazlasıyla yani beni severek dinleyenlere sesleniyorum: Sanırım birlikte çok daha güzel günler görürüz.

 

Bu kısacık hayat öyküsünün herkese ders olması ve hayallerinizin peşinden koşmanız dileğiyle…


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN