ÖNE ÇIKAN HABERLER

Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2022, Perşembe 10:33 - Son Güncelleme: 11 Ağustos 2022 Perşembe, 10:33
Font1 Font2 Font3 Font4Berlin Indie Film Awards’tan ”Leyla Hanım” Filmine Ödül
İlk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan'ın hayatını anlatan 'Leyla Hanım' filminin yönetmeni İlke İşisağ, Berlin Indie Film Awards’ta uzun metraj belgesel dalında ‘En İyi Yönetmen’ ödülüne layık görüldü.

Birçok uluslararası arenada festival yolculuğu devam eden Leyla Hanım filmi şu ana kadar Altın Safran Film Festivali, Anatolian Film Awards, Istanbul Film Awards, International Smyrna Movie Festival ve ARFF Amsterdam International Awards’da ödüller kazandı.

 

En İyi Yönetmen Ödülünü Aldı - Bodrum'un Lider Haber Merkezi...

 

Son olarak ise 'Leyla Hanım' filminin yönetmeni İlke İşisağ, Berlin Indie Film Awards’ta uzun metraj belgesel dalında ‘En İyi Yönetmen’ seçildi.

 

 

Leyla Hanım" filmine bir ödül de Berlin'de verildi

 

Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin, idari yapımcılığını Koral Altın’ın ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım filmininde Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 

Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazansında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanan drama türündeki bir film

 

 

Filmin Fragmanı

 

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!