ÖNE ÇIKAN HABERLER

Arbak Refik Dal, Wave Projects ile frekanslarla oynuyor
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2018, Çarşamba 02:42 - Son Güncelleme: 9 Mayıs 2018 Çarşamba, 02:42
Font1 Font2 Font3 Font4Arbak Refik Dal, Wave Projects ile frekanslarla oynuyor
Türkiye’nin önemli davulcularından Arbak Refik Dal, 'Wave Projects' serisinin ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Dal, vurmalı çalgıların tedavi eden bir yönü olduğuna ve bu seslere dijital dünyada sınırsız ulaşımın, insanın iştahını kabarttığına dikkat çekiyor.

Karanlık olarak nitelendirilebilecek 7 parçadan oluşan elektronik deneysel müzik türündeki ‘Wave Projects – 1’, Arbak Refik Dal'ın ikinci solo projesi. Asım Can Gündüz, Teoman, Demir Demirkan, Haluk Levent, Dört X Dört ve Tibet Ağırtan gibi isimlerin sahnesine eşlik eden davulcunun yeni albümündeki tüm parçaların müzik ve düzenlemesi kendisine ait. Sanatçı, albüm kayıtlarında çok farklı şekillerde çalınabilen ‘wavedrum’ adındaki davul sentezleyici bir enstrümanın yanı sıra, drumkat ve akustik perküsyonu da kendisi çaldı. Albümün mix ve mastering'i Timuçin Aksüer'e, fotoğraflar Levan Uzbay'a ait.

 

‘SONSUZ BİR EVRENDE KOŞMAK GİBİ’

 

Sanatçı, meditasyon niteliği taşıyan ‘Wave Projects – 1’ albümü için, “Sınırsız, sonsuz bir evrende koşmak gibi bir duygu”  diyor. Albümün kapak tasarımı, sanatçının oğlu Tuan'ın yaptığı baskı resimden oluşuyor.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!