ÖNE ÇIKAN HABERLER

36. İstanbul Kitap Fuarı ‘İyi Ki Varsın Edebiyat’ Sloganıyla Açılacak
Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2017, Salı 01:08 - Son Güncelleme: 10 Ekim 2017 Salı, 01:08
Font1 Font2 Font3 Font436. İstanbul Kitap Fuarı ‘İyi Ki Varsın Edebiyat’ Sloganıyla Açılacak
Kent sakinlerinin heyecanla beklediği 36. İstanbul Kitap Fuarı, 4 Kasım'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. 12 Kasım'a kadar sürecek olan fuarın bu yılki Onur Konuğu Kore oldu.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece'de 36’ıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu ağırlayacak.

 

Fuarın bu yılki Onur Konuğu ise Kore olacak. Fuar süresince birçok söyleşi, panel, şiir dinletileri, imza günleri ile birlikte 300’ü aşkın etkinlik gerçekleştirilecek.

 

ONUR YAZARI AYLA KUTLU

 

‘İyi ki Varsın Edebiyat’ sloganı ile kapılarını açacak olan fuarın Onur Yazarı ise Ayla Kutlu olacak. Ayla Kutlu için hazırlanan armağan kitap ve ‘İnsanlığın Öbür Yarısının Yazarı Ayla Kutlu’ başlıklı seçme metin ve fotoğraflardan oluşan bir de sergi yer alacak.

 

KORELİ YAZARLAR DA FUARDA

 

Kore, Onur Konuğu olma nedeniyle bu yıl 252 metrekarelik standında kendi kültürünü tanıtacak. Kitapları Türkçe’ye çevrilen Koreli yazarlar Ch'oe Yun, Kim Ae-ran, Son Hong-gyu, Lee Seong-Bok, Chun Yang Hee ve Ahn Do-hyun da fuara katılacak. Chun Yang-hee ve Lee Seong ise şiir dinletisinde Türkiye'den okurlarla buluşacak.

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!