ÖNE ÇIKAN HABERLER

11. Uluslararası Dergi Fuarı Başlıyor
Eklenme Tarihi: 7 Haziran 2022, Salı 23:02 - Son Güncelleme: 7 Haziran 2022 Salı, 23:09
Font1 Font2 Font3 Font411. Uluslararası Dergi Fuarı Başlıyor
Gazeteci ve Yazar Fatih Bayhan'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve TÜRDEB’in 8-12 Haziran tarihlerinde Sirkeci Garı’nda düzenleyeceği 11. Uluslararası Dergi Fuarı yarın başlıyor.

TÜRDEB'in (Türkiye Dergiler Birliği) önemli bir kültür projesi olan “Uluslararası Dergi Fuarı” bu yıl 11.’sini 8-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteği ve Albayrak Medya'nın sponsorluğuyla 8-12 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul’da geleneksel yeri olan Sirkeci Gar’ında başlayacak.

 

Sebilürreşad Derneği Başkanı Fatih Bayhan'dan iddialara yanıt

 

Balkanlar başta olmak üzere; Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Afrika’dan 350 yayıncı ve yazar ile Dergicilerin katılımıyla gerçekleşecek olan fuarla ilgili  açıklamada bulunan Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) Genel Başkanı Gazeteci ve Yazar Fatih Bayhan, “Salgın hastalık nedeniyle ertelediğimiz Dergi Fuarı’mız yeniden başlıyor. Yayıncılığın en zevkli ama giderek en zorlu bir süreci olan Dergicilik, fikir ve düşünce hayatımızın en dinamik unsuru olarak varlığını sürdürüyor. Bu yıl Dergi Fuarı “dijital dönüşüm” temasıyla yayın dünyamızın da dijitalleşme süreçlerine dair fikir alış verişiyle gerçekleşecek'' açıklamalarında bulundu.

 

Dergi Fuarı’na Türkiye’nin tüm renklerini davet ettiklerini de ifade eden Bayhan,” “Tüm Dergiler kardeştir” sloganıyla yürüyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun bu kardeşlik, aynı heyecanın, aynı yayın sürecinin ve aynı sonuçların alınmasıyla yani ortak duygu paylaşımıyla ilerliyor. Dergi dünyamız, bu yanıyla diğer yayın dünyasının mensupları gibi henüz örgütlü ve örgüt bilinci ile hareket etmiyor olsa da, TÜRDEB ile bu bilince atıf yaparak, yeni bir alan inşaa ederek ilerliyoruz, dedi.

 

DERGİ ÖDÜLLERİ TÖRENİ DE FUAR’DA YAPILACAK

8-12 Haziran’da Sirkeci Garında gerçekleşecek olan Fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan yapacak. 8 Haziran Çarşamba günü saat: 14:00’de gerçekleşecek olan açılışa tüm kültür dünyasını davet eden Bayhan, “Dergi Fuarı’na Türkiye’nin başta gelen tüm dergileri ve Dergi Sahafları da iştirak ediyor, dedi. Okur-yazar buluşmalarıyla standlarda da etkinliklerle devam edecek olan Fuar’da 11 Haziran Cumartesi günü “Dergi Ödülleri” töreni de yapılacağı bildirildi. 2020 ve 2021 Dergi Ödüllerinin verileceği tören saat: 16:00’da Sirkeci Gar bekleme salonunda gerçekleşecek. Bu yıl Eylül Fuarcılığın organizasyonuyla gerçekleşecek olan Dergi Fuarı heyecanı tüm yayıncıları sarmış durumda.

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!